Check-Up Nedir?

Check-up hiçbir rahatsızlık belirtisi göstermeyen fakat ileride hastalığa yol açabilecek problemlerin saptanarak önleyici tedbirlerin alınması için yapılan genel ve kapsamlı sağlık taramasıdır. Özellikle ölüm riski yüksek hastalıkların erken teşhis edilerek tedavi edilmesinde önemli bir rol oynar.

Check-Up Hayat Kurtarır

Hastanemizin check-up programı sağlık durumunuz hakkında yeterli bilgi veren ve dahiliye uzmanının kontrolünde yapılan bir programdır. Yapmış olduğumuz check-up’lar neticesinde hastanemizde birçok hastaya erken teşhis konarak tedavileri başarıyla gerçekleştirilerek normal hayatlarına dönmeleri sağlanmıştır.

Check-Up İle Amaçlanan Nedir?

Bireylerin yaşam kalitelerini etkileyebilecek koroner arter hastalığı, kanser, hipertansiyon, kolesterol yüksekliği ve diyabet gibi risk gurubunda bulunan hastalıkların yanı sıra diğer rahatsızlık türlerini erken dönemde belirleyerek gerekli tedbir ve tedavi yöntemlerini uygulamaktır.

Check-Up Bir Zorunluluk mudur?

Check-up bir zorunluluk değildir. Ama sağlığımız önemli ise hastalanmadan önce check-up programlarına katılmak önemlidir.